O nás

o-nasHistorie

Jak to začalo

Naši společnost, fungující pod značkou KRBY MORAVA s.r.o., jsme založili v roce 1999 v Ostravě a od počátku jsme zaměřeni na stavby krbů. S tím, jak rostla poptávka po našich službách, jsme postupně rozšiřovali naše kamenné prodejny a působnost také do středních a severních Čech, Prahy a jižní Moravy.

Námi realizované krby tedy najdete na celém území České republiky a jejich počet již překročil 4 500. Stavěli jsme jak v novostavbách, tak v domech při rekonstrukcích. Zákazníci se na nás také často obraceli při obnově starších otevřených krbů s použitím krbové vložky, obvykle v rekreačních objektech.

Současnost

Co děláme

V dnešní době naše společnost staví na klíč pro své klienty nejen krby, ale také krbová kamna, kachlová kamna, zahradní krby. Stavíme také nerezové komíny včetně revize. Pracujeme s originálním zbožím výhradně od výrobce nebo výhradního dodavatele. V průběhu času a současně s vývojem technologií neustále zdokonalujeme celý proces stavby i její logistiku. Dnes tak pro vás máme kamennou prodejnu v Ostravě se showroomem a kamennou prodejnu v Českých Budějovicích.

Současně se službami provozujeme i náš e-shop. Sami si tak můžete vybrat, jaký krb či kamna potřebujete. Naší práci rozumíme, a tak u nás najdete nabídku jen osvědčených výrobců a značek, s nimiž máme dobré zkušenosti. Najdete zde krbové vložky, krbové vložky s výměníkem, krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, akumulační krby, sporáky na tuhá paliva, stavební materiál pro stavbu krbu a jiné příslušenství. Připraveny jsou modely běžné i luxusní, nejlepší v poměru výkonu a ceny, nebo vyrobené dle nejnovějších ekologických norem. Naše sklady průběžně doplňujeme a rozšiřujeme sortiment.

S čím a jak pracujeme

Zdarma provádíme zpracování nákresu stavby zároveň s cenovou kalkulací. Náš tým projektantů a profesionálů ze stavebních profesí vždy vezme do úvahy všechna specifika místa, které bude určené pro krb, komín či krbová kamna. Posoudí tepelný výkon pro krb nebo krbová kamna a může navrhnout samotížné či nucené rozvody teplého vzduchu. Je pro nás samozřejmostí, že krby stavíme výhradně z kamnářských certifikovaných materiálů.

Neustále se školíme a vzděláváme, protože víme, že je to důležité. Nepodceňujeme vývoj. Pravidelně se vzděláváme, sledujeme moderní technologie na trhu i trendy ve stavbě krbu. Jsme držiteli široké škály certifikátů. Jsme profesionálové i v tomto ohledu.

Od počátku si zakládáme na tom, že každému klientovi věnujeme individuální péči. Respektujeme dispozici v jeho prostoru pro budoucí krb nebo kamna. Nasloucháme jeho potřebám, přáním a představám v souvislosti se stylem bydlení či osobním vkusem. Naši klienti se pak pyšní jedinečnými krby originály, protože každý krb je námi navrhován na míru. Můžete se také spolehnout, že stavby provádíme výhradně s ohledem na zařízení interiéru a nikdy si po sobě nezapomínáme uklidit.

O co je dnes zájem

Mezi současné trendy patří krbová kamna s výměníkemkrbové vložky s výměníkem na vodu. Spolupracujeme s odbornými topenáři, kteří navrhnou a zrealizují systémy jak pro krbové vložky s výměníkem, tak pro krbová kamna s výměníkem. Včetně případného propojení akumulačních nádrží, čerpadel, solárních panelů apod. Velmi oblíbenými se stávají akumulační krby, stejně jako krbové vložky vhodné do pasivních a nízkoenergetických domů.

Kdo vám to postaví

Krby, zahradní krby, krbová kamna, kachlová kamna, krbové vložky a jejich napojení s případnou obestavbou provádí naše týmy odborně proškolených kamnářů. Mají roky praxe a dlouholeté zkušenosti v tomto tradičním řemesle. Dostanete tak od nás záruku vysoké kvality a dlouhé životnosti postavených krbů. Stavby nerezových komínů staví také náš tým a samozřejmě v souladu se všemi normami. Není pro nás problémem ani vyvložkování komínu. Pro komín zajišťujeme revizi a jsme schopni zajistit záruční i pozáruční servis.

Na závěr

Postavili jsme tisíce staveb po celé České republice, zažili mnoho změn, překonali hodně překážek, objevili řadu příležitostí a poznali obrovské množství partnerů, se kterými je radost pracovat.

Nemění se u nás pouze fakt, že prezentovat se chceme jen naší tvrdou a poctivou prací. V naší Galerii si tak prohlížíte pouze naše stavby.

Jsme tady rádi pro vás a velmi nás těší, že díky naší kvalitní práci se k nám klienti i po letech vracejí. Třeba s poptávkou na nový zahradní krb nebo s přáním zrenovovat stavbu krbu či postavit nový komín. A některé z recenzí klientů si můžete přečíst zde.