praktická norská krbová kamna v modročerném smaltu - malá, výkonná, sálavá - moderní, čisté spalování - možnost externího vzduchu - s varnou plotýnkou

Cena: 28 490 Kč vč. DPH
Množství:
Kód zboží: 1642
Dostupnost: Na objednávku
Parametry

Hmotnost: 86 Kg

Rozměry: 637 x 320 x 540 mm

Materiál: litina

Průměr kouřovodu: 125 mm

Výkon: 4.9 kW

Vytápěná plocha: 200 m3

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ano

Popis

Nesmrtelný klasik v novém kabátě jsou krbová kamna Jotul F 602 ECO. Jsou to velmi praktická kamna na dřevo s výraznou osobností a charakterem. Snadno se instalují, jsou vysoce účinná, a navíc obsahují praktickou plotýnku na vaření. Dvoustupňové spalování. Možnost připojení externího přívodu vzduchu, snadné ovládání. Povrch v modročerném smaltu dobře vede teplo, je vysoce odolný, stálý a zaručuje bezproblémovou údržbu.

Krbová kamna Jotul F 602 ECO jsou vylepšeným modelem klasické řady F 602. Tato řada patří k nesmrtelným klasikům Jotulu a stále se drží na špičce prodeje. Design těchto kamen byl vytvořen koncem 30. let 20. století v architektonickém studiu Blakstad og Munthe-Kaas a vyzdoben sochařem Ørnulfem Bastem. Na svých malých nožkách stojí po mnoho generací v domech a bytech po celém světě a jsou projektována tak, aby dobře sloužila ještě mnoha dalším generacím. Model prošel řadou technologických úprav a vylepšení až do dnešní podoby s moderním čistým spalováním a možností připojení externího přívodu vzduchu.

Dokonale praktická norská kamna na dřevo s výraznou osobností a charakterem v modročerném smaltu. Velmi snadno se instalují, jsou vysoce účinná, a navíc obsahují praktickou plotýnku na vaření. Směle je můžeme nazvat malým velikánem – kamna Jotul F 602 ECO jsou kamna malá, ale velice výkonná a sálavá. Mají tradiční design, prosklená dvířka. Vnitřní desky i plášť kamen je z litiny, topeniště je bezroštové.

Kamna disponují kvalitním dvoustupňovým spalováním. Dvoustupňové spalování CB (clean burn) je spalování velmi ekologické a úsporné. Toto čisté spalování se zaměřuje na spálení kouřových plynů a prachových částic a jejich zplyňování. Přeměňuje až 90 % plynů a částic na teplo. Výsledkem je minimum kouřových emisí, prodloužení doby bez přikládání, zvýšení účinnosti hoření i snížení spotřeby paliva.

Možnost připojení externího přívodu vzduchu (vhodné pro novostavby), snadné ovládání. Navíc je možné objednat konvekční boční štíty pro utlumení sálání do boku. Regulace vzduchu je jednou páčkou pod dvířky, úchytka kličky dvířek je dřevěná.

Na horní desce kamen je litinová varná plotýnka, nově je možno dokoupit ještě druhou varnou plotýnku o průměru 125 mm místo horního vývodu kouřovodu.

Příslušenství na objednávku za příplatek: adaptér pro externí přívod vzduchu, druhá varná plotýnka o průměru 125 mm místo horního připojení kouřovodu, boční konvekční štít, plechová podložka (černý lak). Povrchová úprava této řady kamen je ve verzi černý lak nebo modročerný smalt.

Výhody kamen Jotul F 602 ECO BBE (modročerný smalt)

  • ikonický design norského architektonického studia
  • kvalitní litina a bezúdržbový smalt
  • malá, výkonná, sálavá
  • čisté dvoustupňové spalování CB
  • vysoká účinnost 81 %
  • varná plotýnka
  • možnost připojení přívodu externího vzduchu
  • přídavné konvekční boční štíty nebo druhá varná plotýnka
  • snadné ovládání přívodu vzduchu
  • jednoduchá instalace

Kamna splňují také novou normu Ecodesign 2022 pro kamna na pevná paliva.

A navíc – 25letá záruka poskytovaná společností Jøtul AS zdarma. Po zakoupení svá kamna sami zaregistrujete. Podrobnosti a registrace zde: záruka Jotul 25 let