SLEVA
Nordica Asia BII mastek

krbová kamna s obkladem v mastku - akumulační schopnost - smaltované litinové díly - velké prosklení - zásobník na dřevo

SLEVA
Cena: 43 187 Kč vč. DPH
45 460 Kč
(cena snížena o 5 %, 2 273 Kč)
Množství:
Dostupnost: Na objednávku
Parametry

Hmotnost: 159 kg

Rozměry: 930 x 438 x 470 mm

Průměr kouřovodu: 120 mm

Výkon: 6 kW

Vytápěná plocha: 180 m3

Vývod kouřovodu: horní

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Krbová kamna LA NORDICA ASIA BII mastek jsou rozměrově spíše menší kamna, ale s optimálním tepelným výkonem, jednoduchou obsluhou, velkým prosklením na výšku, litinovým ohništěm pro dlouhou životnost, otočným roštem pro snadné odstranění popela, velkým popelníkem a smaltovanými litinovými díly.

Mastkové obložení umožňuje pomalé předávání tepla. Mastek je jako přírodní kámen velmi vhodný pro obklad kamen. Své jedinečné vlastnosti získal díky vysokému obsahu křemene a magnezitu. To zaručuje jeho vysokou tepelnou vodivost, chemickou odolnost a především tak žádanou akumulaci tepla. Teplo předává pomalu a rovnoměrně. Proto i v přestávce topení kamna obytný prostor stále ohřívají.

Litinové topeniště má dodatečný spalovací systém pro ještě lepší a ekologičtější hoření. Snadná regulace jedním ovladačem vzduchu. Na kamnech dále najdete smaltované litinové dveře, keramické sklo odolné do 750 °C a prostor pro palivové dřevo, kam si můžete uskladnit menší zásobu dřeva.

Charakteristikou těchto kamen je dvojí spalování, čisté sklo, vysoká životnost, jednoduchá regulace, malá spotřeba paliva a praktický a současně luxusní design díky obkladu z přírodního kamene mastek.

Vybavení a konstrukce kamen LA NORDICA ASIA BII mastek

Konstrukce těchto kamen umožňuje nepřetržitý provoz s trvalým, ale pomalým předáváním tepla. Jsou to bytelná kamna vhodnější spíše pro dlouhodobé, trvalé vytápění. Rozsah tepelného výkonu je 3 – 9 kW. Tato kamna s obložením v mastku mají vysokou hmotnost, která přesahuje 150 kg.

Nasávání venkovního vzduchu (ASC) – jedná se o prvek spojovacího systému, který umožňuje nasávat vzduch zvenčí a přivádět jej do předehřátého prostředí.

Přídavné hoření – spalovací systém vyvinutý společností La Nordica-Extraflame umožňuje díky systému sekundárního vzduchu tzv. přídavné hoření, které je schopné výrazně snížit emise.

Systém čištění skla – je to systém, který prostřednictvím specifického průběhu předehřátého vzduchu účinně předchází vytváření nánosů na skle dvířek ohniště.

Dvířka z litiny – dvířka z litiny té nejvyšší kvality jsou dlouhodobě rozměrově neměnné a zaručují permanentní těsnost.

Upozornění – kamna mají zezadu přírubu pro externí vzduch, který však nevede do topeniště, ale jen do mezipláště kamen. Nejedná se tedy o klasický centrální přívod vzduchu.

Výhody kamen

  • smaltované litinové díly
  • celo-litinové topeniště
  • obklad mastek
  • akumulace tepla
  • pohyblivý rošt
  • dvojí spalování
  • vysoká účinnost
  • dvouplášťová konstrukce
  • integrovaný zásobník na dřevo

Technický list zde.

 

Můžete u nás poptávat i montáž kamen nebo také stavbu komínů.