dvouplášťová krbová kamna s troubou - akumulační keramický obklad barva pergamena - terciální spalování - také do nízkoenergetických domů

Cena: 66 860 Kč vč. DPH
Množství:
Dostupnost: Na objednávku
Parametry

Hmotnost: 186 kg

Rozměry: 1331 x 495 x 468 mm

Materiál: kachle, litina, ocel

Průměr kouřovodu: 120 mm

Výkon: 6 kW

Vytápěná plocha: 60 - 180 m3

Vývod kouřovodu: horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Krbová kamna LA NORDICA GAIA FORNO s troubou, přikládacími dvířky a dvířky na popelník jsou perlou mezi malými kachlovými kamny. Kamna jsou malá svým výkonem, ale velká svou výškou. Jsou také těžká z důvodu použití oceli, litiny a kachlí. Právě velkorysý elegantní kachlový obklad vám zajistí akumulaci tepla. Krásným detailem je pruh malých dělených kachlí mezi dvířky.

Protože kachle vyzařují teplo pomalu, kamna nejsou úplně nejvhodnější na chaty a chalupy, kde obvykle potřebujete zatopit rychle. O to více jsou však tato kamna vhodná do nových a nízkoenergetických domů. Tam uplatníte malé sálání tepla, konvekční proudění v meziplášti a rovnoměrné teplo v celém obytném prostoru.

Kamna disponují vyladěným trojitým spalováním s účinností 82 %. Nejnovější způsob trojitého spalování dřeva udržuje velmi mnoho tepla v kamnech a velmi málo znečišťuje sklo. Třízónové spalování se silným předehříváním sekundárního a terciálního vzduchu tak má za důsledek velmi nízké emise a vysokou účinnost.

Integrovaná trouba s teploměrem o rozměrech 227 x 296 x 290 mm. Tepelně izolovaná rukojeť.

Ovládání a konstrukce kamen LA NORDICA GAIA FORNO s troubou

Bytelná dvouplášťová konstrukce kamen má vnitřní korpus z pozinkované oceli. Tato ochrana zcela vylučuje reznutí a kamna tím řadí mezi nezničitelné. Uvnitř jsou vložené na sebe jednotlivé litinové desky, které vyplňující celý spalovací prostor. Vnitřní vroubkování litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání. Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí. V horní části ohniště, před výstupem do komína, jsou vloženy dva deflektory. Ty omezují šlehání plamenů do komína i zlepšují průběh dohoření plynů ze dřeva.

Ovládání při topení je velmi jednoduché. Zatápíte otevřením spodního (primárního) vzduchu šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách. Vzduch proudící pod rošt usnadňuje roztápění do studeného komína. Po roztopení a nahřátí kamen tento vzduch musíte uzavřít. Pak začne působit vzduch sekundární. Ten prochází litinovým nástavce uvnitř ohniště, kde je pro vzduch vytvořený labyrint pro maximální ohřev. Štěrbina v horní části skla dvířek takto horký vzduch vyfukuje, a tím zamezuje usazování sazí. Další funkcí vzduchu je slučování s plyny uvolněnými ze dřeva. Tomu se říká dvojité ekologické hoření. Navíc pro ještě lepší hoření a čistotu skla má Nordica zabudován automatický třetí vzduch (terciární) v zadní části ohniště. Právě tato konstrukce má jedinečné vlastnosti pro provoz i jednoduchou obsluhu.

Velkou předností také je, že nasávací otvory do druhého pláště jsou nízko u podlahy a při delším topení se teplý vzduch, který vystupuje podél kachlí nahoru, ohřeje bez potřeby jakékoli energie. Tím se snadněji dostane se i do vzdálenějších míst od kamen.

Masivní kachle s ocelovo-litinovou konstrukcí korpusu jsou velmi těžké. Kamna jsou obložena velkým kachlovým obkladem a je možno říci, že se jedná o akumulační kamna. Akumulace pak eliminuje kolísání tepla při přikládání a po vyhasnutí jsou kamna déle teplá. Všechny horké díly jsou ukryté pod kachlovým obkladem, tím je snížena možnost popálení.

Výhody kamen

  • integrovaná smaltovaná trouba objem 19 l
  • smaltované litinové díly
  • celo-litinové topeniště
  • obklad keramika
  • akumulace tepla
  • pohyblivý rošt
  • trojité spalování
  • vysoká účinnost 82 %
  • dvouplášťová konstrukce
  • barevné varianty

Barevná varianta pergamena a bordó vám pak poskytne variabilitu při začlenění kamen do vašeho interiéru.

 

Můžete u nás také poptávat montáže kamen i stavby komínů.