SLEVA
kamna La Nordica Helga Evo Bordó

moderní krbová kamna se zaobleným sklem - litina a keramika bordó - externí vzduch a dvojí spalování - topeniště Nordiker - vynikající vysoká účinnost

SLEVA!
Cena: 72 029 Kč vč. DPH
75 820 Kč
(cena snížena o 5 %, 3 791 Kč)
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 165 kg

Rozměry: 1122 x 524 x 509 mm

Průměr kouřovodu: 130 mm

Výkon: 7.3 kW

Vývod kouřovodu: horní

Přívod externího vzduchu: ano

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Moderní krbová kamna LA NORDICA HELGA EVO Bordó jsou kamna kulatého tvarukachlovými boky v barvě bordó. Vynikají precizním zpracovánímjednoduchou obsluhou. Svým elegantním designem přinášejí do bytu krásu, teplo, pohodu. Přes luxusně velké a zaoblené prosklení pak při topení dokonale vyniknou plameny ohně v topeništi s bílým Nordikerem.

Kamna jsou poctivá a bytelná, o váze 165 kg. Pod dvířky se sklem jsou umístěna ještě samostatná dvířka k otvíracímu popelníku.

Vybavení a konstrukce kamen LA NORDICA HELGA EVO Bordó

Dvířka, základna a rošt je ze smaltované litiny. Vnitřní obložení litinového topeniště vyzdívkou Nordiker má přídavné spalování.

Vyzdívka Nordiker je speciální žárobeton se světlým povrchem. Patentovaná technologie. Vysoká žárová odolnost a pevnost téměř jako litina. Není to žádný druh šamotu. Povrch Nordikeru je velmi hladký (tedy méně ulpívají nečistoty na jeho povrchu) a svou vysokou hustotou a hmotností dobře udržuje vysokou teplotu v topeništi. Bílá barva Nordikeru navíc odráží světlo a při správném způsobu topení zůstává světlé.

Nastavitelný primární a sekundární vzduch vám zajišťuje lepší řízení spalování. Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komína. Systém dohoření pak příznivě působí pro nízké emise.

Vysypávání popela je snadné díky vyjímatelné zásuvce na popel. Navíc samostatná dvířka k popelníku mají dodatečný pozitivní vliv na hoření.

Obložení kamen v keramice je dalším bonusem – díky akumulačním schopnostem dokáží keramické kachle do sebe pojmout teplo. Tím prodlouží hřejivý prožitek z topení o několik hodin. Keramický obklad je neporézní, zabraňuje usazování prachu a je velmi praktický pro údržbu.

Kamna mají rozsah výkonu 3-10 kW. Kamna disponují horním napojením kouřovodu o průměru 130 cm. Technický list s nákresem najdete zde.

Technologie

Nasávání venkovního vzduchu (ASC) – jedná se o prvek spojovacího systému, který umožňuje nasávat vzduch zvenčí a přivádět jej do předehřátého prostředí.

Přídavné hoření – spalovací systém vyvinutý společností La Nordica-Extraflame umožňuje díky systému sekundárního vzduchu tzv. přídavné hoření, které je schopné výrazně snížit emise.

Systém čištění skla – je to systém, který prostřednictvím specifického průběhu předehřátého vzduchu účinně předchází vytváření nánosů na skle dvířek ohniště.

Dvířka z litiny – dvířka z litiny té nejvyšší kvality jsou dlouhodobě rozměrově neměnné a zaručují permanentní těsnost.

Doplnění: Skupina La Nordica-Extraflame se připojila k dobrovolné certifikaci Aria Pulita – nové certifikaci kvality pro domácí topné výrobky na dřevo a pelety. Tento konkrétní model kamen je certifikován 4* dle požadavků na emise a účinnost certifikace Aria Pulita. Detaily zde.

 

Výhody kamen LA NORDICA HELGA EVO Bordó

  • velmi vysoká účinnost 86,8 %
  • masivní odolná konstrukce
  • smaltované litinové díly
  • odolná keramická vyzdívka topeniště Nordiker
  • obklad keramika (také varianta obkladu barva Titanium)
  • akumulace tepla
  • dvojí spalování
  • externí přívod vzduchu
  • samostatná dvířka k popelníku

 

Můžete u nás také poptávat montáže kamen i stavby komínů.