celolitinový sporák - smaltovaný ocelový obklad v elegantní černé barvě - velká smaltovaná trouba o objemu 55 l - velkorysé prosklení dvířek - vysoká účinnost

Cena: 72 740 Kč vč. DPH
Množství:
Dostupnost: Na objednávku
Parametry

Hmotnost: 192 kg

Rozměry: 861 x 975 x 670 mm

Materiál: litina, smalt

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 8.1 kW

Vytápěná plocha: 80 - 240 m3

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Kvalitní litinový sporák LA NORDICA ROSA L Nero antracite na topení dřevem s proskleným ohništěmsmaltovaným ocelovým obkladem vám zaručí okamžité předávání tepla.

Konstrukce a vybavení sporáku LA NORDICA ROSA L Nero antracite

Tento sporák vyniká velkou pečící troubou o objemu 55 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tedy je její povrch odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je navíc integrovaný také teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 192 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku.

Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí.

Kolem celé plotny probíhá praktické chromované madlo, které jednak chrání před popálením a současně sporák zdobí. Zároveň se dá využít pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí.

Ve spodní části sporáku je úložný prostor, který může také sloužit jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Popis sporáku

Na bocích plotny jsou otvory, přes které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší distribuce do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku.

Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností a dosahuje fantastickou hodnotu 84 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou šamotové desky pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování.

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odcházejí z topeniště rovnou pod plotnou do komínu, nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby, a následně v zadní části do komínu.

Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu.

Výhody sporáku LA NORDICA ROSA L Nero antracite

 • smaltovaný ocelový obklad sporáku
 • obrovská litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • litinové topeniště s šamotovou vyzdívkou
 • smaltovaná trouba o objemu 55 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • dvojité prosklení spalovací komory
 • vysoká účinnost 84 %
 • přední kachle v barvách bordó nebo černé
 • dvouplášťové (konvekční) bočnice

Příslušenství

Pro ještě lepší využití sporáku si můžete dokoupit chromovaný rošt do trouby, který není v ceně sporáku. Také lze doobjednat další plech na pečení (v ceně sporáku je 1 ks) nebo také sklokeramickou varnou desku.

Realizujeme také montáže kamen i sporáků nebo stavbu komína.