kvalitní velký litinový sporák s masivním kachlovým obkladem - velké topeniště - smaltovaná trouba o objemu 78 l - plotna s madlem - přepínací klapka - úložný prostor

Cena: 88 410 Kč vč. DPH
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 235 kg

Rozměry: 861 x 1074 x 669 mm mm

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 8.5 kW

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, ekobrikety až 40 cm

Popis

Kvalitní litinový sporák LA NORDICA Rosa XXL Maiolica Bordó na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěmmasivním kachlovým obkladem vám zaručují nádherný vzhled a zároveň akumulaci tepla. Model má kachlové obložení ve dvou barevných variantách – bordó a bílá. Tento krásný a bytelný sporák vám poslouží jak k vaření, tak k topení.

Konstrukce sporáku

Smaltovaná pečící trouba, teploměr

Tento typ sporáku se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Mezi zákazníky si tento typ získal na trhu velmi rychle obrovskou popularitu.

Použité materiály, varná plotna s madlem, cirkulace vzduchu

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 235 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku.

Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zamezuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Dále jsou na bocích plotny otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší distribuce do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře a masivním kachlům jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku.

Úložný prostor, dvířka, kličky, topeniště s popelníkem

Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření v době, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti. Zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující fantastickou hodnotu 85 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou šamotové desky pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Přepínací klapka, vývod spalin, výkon

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu. Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Technologie

Přívod čerstvého vzduchu (ASC) – jedná se o speciální spojovací systém, který umožňuje nasávání vzduchu zvenčí a přivádění do předehřátého prostředí.

Přídavné spalování – systém spalování vyvinutý společností La Nordica-Extraflame umožňuje díky systému sekundárního / terciárního vzduchu dodatečné spalování schopné významně snížit emise.

Systém čištění skla – jedná se o systém, který specifickou dráhou předehřátého vzduchu účinně zabraňuje tvorbě usazenin na skle.

Litinová dvířka – dvířka z vysoce kvalitní litiny jsou v průběhu času neměnné a zaručují stálé těsnění.

Výhody sporáku LA NORDICA Rosa XXL Maiolica Bordó

 • masivní kachlový obklad sporáku
 • varianty sporáku v barvách bordó a bílé
 • obrovská litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • litinové topeniště s šamotovou vyzdívkou
 • smaltovaná trouba o objemu 78 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • dvojité prosklení spalovací komory
 • vysoká účinnost > 85 %

Pro ještě lepší využití sporáku si můžete navíc dokoupit chromovaný rošt do trouby (v ceně sporáku je 1 ks). Také lze doobjednat další plech na pečení (v ceně sporáku je 1 ks).

Poznámka – v galerii fotografií není připevněné madlo. To je uložené a zabalené ve spodní části zadní strany sporáku, viz foto č. 19.

 

Můžete u nás poptávat také stavbu komína.