celolitinový sporák s kachlovými boky v barvě panna - velké prosklení obou dvířek - smaltovaná trouba s teploměrem - topení i vaření - prostor na sušení i na dřevo

Cena: 59 280 Kč vč. DPH
Množství:
Dostupnost: Na objednávku
Parametry

Hmotnost: 153 kg

Rozměry: 843 x 885 x 572 mm

Materiál: litina, kachle

Průměr kouřovodu: 130 mm

Výkon: 7.2 kW

Vytápěná plocha: 60 - 200 m3

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Kuchyňský sporák LA NORDICA ROSETTA BII Panna je model, který je v oblibě již mnoho let. Velké krbové prosklení a velké ohniště vám dovolí přikládat i velká polena. Precizní provedení se zesílenou litinovou plotnou i všemi dvířky z litiny je synonymum pro bytelný výrobek.

Konstrukce sporáku LA NORDICA ROSETTA BII Panna

Topeniště, dvířka, kachlový obklad

Konstrukce topeniště je masivní celolitinové. Také dvířka jsou z masivní litiny. Veškeré ocelové díly jsou oboustranně smaltované nebo pozinkované. Základní korpus je sestavený z ocelových pozinkovaných plechů a nehrozí reznutí. Litinové desky jsou vložené do zámku, litinový rám roštu i litinový posuvný rošt vytvářejí ohniště. Proti ohýbání a praskání jsou v plotně nad ohništěm odnímatelné kruhy. Dále jsou všechna litinová dvířka také rozměrově tepelně stabilní, což je tolik potřebné pro správnou funkci sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena tak, aby docházelo k dokonalému převodu tepla, navíc je zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Takto kvalitní materiál vám zajistí velmi dlouhou životnost sporáku.

Kachlové obložení má nejen estetický charakter, ale také izoluje horké stěny. Kachlové boky sporáku tlumí maximální sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu. Tím zabraňují případnému popálení při náhlém dotyku a navíc šetří nutné bezpečné místo po stranách sporáku. Navíc akumulační schopnost keramických kachlí (umí do sebe pojmout teplo) prodlouží hřejivý prožitek z topení o několik hodin. Keramický obklad je neporézní, zabraňuje usazování prachu a je velmi praktický při údržbě.

Trouba, madlo, prostor na sušení a dřevo

Sporák má oboustranně smaltovanou pečící troubu o objemu 28 litrů. Integrovaný teploměr ve dvířkách trouby vám rychle a přesně kontroluje teplotu a zaručuje pohodlné pečení.

Ovládací kličky mají izolovaná držadla (dřevěné rukojeti), která snižují popálení. Chromované madlo, které zdobí sporák, probíhá okolo celé plotny a chrání proti spálení od okrajů plotny. Samozřejmě jej můžete využít i prakticky pro odkládání a sušení utěrek, zavěšení krbového nářadí apod.

Snadno odnímatelný popelník je umístěný za dvířky pod roštem. Vedlejšími dvířky pod troubou si otevřete místo pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty. Ve spodní části najdete ještě velký výsuvný úložný prostor na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku.

Regulace, spalování, přepínací klapka

Výkon sporáku můžete regulovat pomocí dvou šoupátek pro primární a sekundární vzduch. Po roztopení primární vzduch zavřete. Do procesu hoření vstupuje ohřátý sekundární vzduch, který je regulovaný šoupátky nad přikládacími dvířky. Ten jednak udržuje ofukováním čisté sklo a spaluje uvolněné plyny ze dřeva (dvojité spalování). Pro využití zbytkové energie v plynech je instalován přímo v ohništi ještě třetí vzduch. Tento terciální vzduch je silně ohřátý a ještě o něco zvýší účinnost. Je důležitý pro lepší prohoření paliva, sníží emise výstupních spalin a také sníží únik tuhých částí popela na požadovanou hodnotu danou normami.

Takové trojité ekologické spalování s oplachem skla teplým vzduchem má tedy vliv na nízké zanášení kouřových cest, nízké emise oxidu uhličitého a vysokou účinnost spotřebiče – zde je účinnost sporáku 82 %.

Sporák je dále vybaven mechanickou přepínací klapkou na výstupu kouře z kamen pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu. Využijete to například při letním vaření či grilování nebo při roztápění sporáku. Sporák tedy můžete používat jen na vaření a s menším vyzařováním tepla.

Vývod kouřovodu je pravé horní z plotny nebo může být upraven také jako zadní v pravém zadním rohu.

Příslušenství

Pro ještě lepší využití sporáku si můžete dokoupit chromovaný rošt do trouby. Také lze doobjednat další plech na pečení (v ceně sporáku je 1 ks), nerezovou nádobu o objemu 3,5 l pro ohřev vody (tzv. kamnovec) a výškově nastavitelný litinový rošt pro zmenšení topeniště (výkonu).

Výhody sporáku LA NORDICA ROSETTA BII Panna

  • kachlový obklad sporáku
  • litinová varná plotna
  • chromovaný rám kolem plotny
  • pozinkovaná a smaltovaná ocel
  • celo-litinové topeniště, plotna a dvířka
  • smaltovaná trouba o objemu 28 litrů
  • integrovaný teploměr pečící trouby
  • ohřívací nebo sušící prostor pod troubou
  • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
  • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení

Dostupné ještě ve variantě Bordó mastek (s doplatkem).

 

Realizujeme také montáže kamen i sporáků nebo stavbu komína.