litinový sporák se smaltovaným obkladem - barva černá - velké prosklení obou dvířek - smaltovaná trouba s teploměrem - topení i vaření - prostor na sušení i na dřevo

Cena: 55 310 Kč vč. DPH
Množství:
Dostupnost: Na objednávku
Parametry

Hmotnost: 153 kg

Rozměry: 843 x 885 x 572 mm

Průměr kouřovodu: 130 mm

Výkon: 7.3 kW

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Kvalitní litinový sporák LA NORDICA ROSETTA SINISTRA BII STEEL Nero antracite je vhodný na topení dřevem a dřevěnými briketami. Má prosklené ohniště a smaltovaný obklad. Jedná se o velice populární sporák nejen na chaty a chalupy. Využijete ho nejen na topení, ale i k pečení a vaření. Máte totiž k dispozici smaltovanou troubu na pečení a velkou litinovou plotnu na vaření. Výběrem tohoto sporáku získáte prvotřídní spotřebič od špičkové italské společnosti La Nordica-Extraflame Group.

Konstrukce sporáku

Topeniště, dvířka, smalt, výkon

Obklad sporáku je ze smaltované oceli. Díky tomu sporák dokáže topit okamžitě po jeho zapálení. Konstrukce topeniště je masivní celolitinová a veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované. To zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Veškerá dvířka jsou také z masivní litiny. Vypovídající údaj o masivní konstrukci je také samotná hmotnost sporáku, která je přes 150 kg. Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 3,0 kW do 10,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Pečicí trouba a litinová plotna

Pečicí trouba o objemu 28 litrů je oboustranně smaltovaná tudíž povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost.

Odtah a vývod spalin, regulace

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Regulace výkonu sporáku je pomocí dvou šoupátek pro primární a sekundární vzduch. Do topeniště je ještě nasáván prudce předehřátý terciální vzduch pro lepší prohoření paliva a nižší emise výstupních spalin. Vývod pro napojení kouřovodu je nalevo a může být nahoru nebo dozadu. Smaltované boky sporáku tlumí sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu, čímž šetří místo a zabraňují možnosti popálení při náhlém dotyku.

Popelník, úložný prostor, madlo

Pod roštem je snadno odnímatelný popelník. Prostor pod troubou může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty. Ve spodní části je výsuvný úložný prostor na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku. Kolem celé plotny je chromované madlo, které sporák zdobí a zároveň se dá využít pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí.

Výhody sporáku LA NORDICA ROSETTA SINISTRA BII STEEL Nero antracite

 • smaltovaný ocelový obklad sporáku
 • litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • celo-litinové topeniště, plotna a dvířka
 • smaltovaná trouba o objemu 28 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • ohřívací nebo sušící prostor pod troubou
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • možnost přikoupit zvedací rošt do topeniště
 • novinka z roku 2021
 • barevné varianty sporáku jsou: černá (Nero antracite) a bílá s kropenkou (Bianco puntinato)

V ceně sporáku není chromovaný rošt do trouby, který doporučujeme přikoupit, ať sporák můžete ještě lépe využit. Také si můžete dokoupit další plech na pečení. Lze rovněž přiobjednat nerezovou nádobu pro ohřev vody (tzv. kamnovec) a zvedací rošt do topeniště pro snížení výkonu a tzv. letní provoz.

 

Realizujeme také montáže kamen i sporáků nebo stavbu komína.