SLEVA
LA NORDICA TAHITI

elegantní krbová kamna v moderním designu z litiny v černém smaltu - topeniště litina + Nordiker - širokoúhlé topeniště - externí přívod vzduchu

SLEVA
Cena: 47 196 Kč vč. DPH
49 680 Kč
(cena snížena o 5 %, 2 484 Kč)
Množství:
Dostupnost: Na objednávku
Parametry

Hmotnost: 155 kg

Rozměry: 894 x 746 x 483 mm

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 7.7 kW

Vytápěná plocha: 215 m3

Vývod kouřovodu: horní

Přívod externího vzduchu: ano

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Krásná, bytelná a kompaktní krbová kamna LA NORDICA TAHITI mají moderní spalování, litinovou konstrukci a dlouhou životnost.

Za hlavní přednost těchto kamen můžeme považovat jejich masivní celolitinovou konstrukci se smaltovanou povrchovou úpravou. Ta zaručuje dlouhodobou životnostbarevnou a tvarovou stálost materiálu. Smaltovaná litina má při správném používání téměř neomezenou životnost a také vyžaduje minimální údržbu.

Tento model kamen je italskou novinkou z roku 2021.

Kamna mají oválný tvar a jsou vhodná k instalaci jak ke stěně, tak do rohu. Do širokoúhlého topeniště můžete přikládat polena o délce až 50 cm. Navíc boční dvířka pro přikládání paliva přinášejí bonusovou variabilitu jak pro topení, tak pro umístění kamen.

Spalovací komora je posazena na masivním litinovém podstavci. Pod topeništěm je snadno přístupný a vyjímatelný velký popelník. Izolované madlo kličky od kamen je pohodlné a bezpečné pro manipulaci.

Topeniště je celolitinové a je doplněno keramickými deskami (Nordiker) pro lepší akumulaci tepla, lepší parametry a průběh spalování.

Vyzdívka Nordiker je speciální žárobeton se světlým povrchem. Patentovaná technologie. Vysoká žárová odolnost a pevnost téměř jako litina. Není to žádný druh šamotu. Povrch Nordikeru je velmi hladký (tedy méně ulpívají nečistoty na jeho povrchu) a svou vysokou hustotou a hmotností dobře udržuje vysokou teplotu v topeništi. Bílá barva Nordikeru navíc odráží světlo a při správném způsobu topení zůstává světlé.

Kamna mají litinovou přírubu s možností napojení na externí přívod vzduchu. Primární a sekundární vzduch kamen můžete regulovat. Terciální vzduch je nasáván automaticky vlivem podtlaku komínového tělesa.

Nominální výkon kamen 7,7 kW. Rozsah výkonu 4,0 – 10,0 kW.

Vybavení a konstrukce kamen LA NORDICA TAHITI

Ohniště v Nordikeru – společnost La Nordica-Extraflame používá pro výrobu žáruvzdorných materiálů pro stěny topeniště speciální materiál Nordiker.

Přídavné spalování – systém spalování vyvinutý společností La Nordica-Extraflame umožňuje díky systému sekundárního / terciárního vzduchu dodatečné spalování. Toto dodatečné spalování významně snižuje emise.

Dvířka z litiny – vysoce kvalitní litinová dvířka vydrží, jsou dlouhodobě rozměrově neměnná a vždy zajistí dokonalé utěsnění.

Systém čištění skla – systém předehřátého vzduchu, který odstraňuje případné usazeniny z žáruvzdorného skla dvířek.

Přímé nasávání venkovního vzduchu (BBC) – systém sání vzduchu, který nasává čerstvý vzduch zvenčí přímo do systému regulace spalování topeniště.

Výhody kamen

 • moderní vzhled (novinka roku 2021)
 • celolitinová smaltovaná konstrukce
 • boční dvířka pro přikládání paliva
 • možnost napojení na externí přívod vzduchu
 • materiál topeniště litina + Nordiker
 • maximální délka polen až 50 cm
 • odnímatelný popelník
 • úložný prostor pod kamny
 • oválný půdorys kamen
 • terciální spalování
 • účinnost 81,5 %

Technický list zde.

 

Můžete u nás poptávat také stavbu komínu nebo i montáž kamen.