SLEVA
LA NORDICA TERMOROSSELLA PLUS FORNO D.S.A. 4.0 mastek

dvouplášťová krbová kamna s teplovodním výměníkem DSA a troubou - obklad akumulační mastek - dochlazovací smyčka - vysoká účinnost

SLEVA
Cena: 93 281 Kč vč. DPH
98 190 Kč
(cena snížena o 5 %, 4 910 Kč)
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 242 kg

Rozměry: 1359 x 559 x 533 mm

Materiál: ocel, litina, kachle

Průměr kouřovodu: 130 mm

Výkon: 11.1 kW

Výkon výměníku: 8 kW

Vytápěná plocha: až 318 m3

Vývod kouřovodu: horní

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Kamna LA NORDICA TERMOROSSELLA PLUS FORNO D.S.A. 4.0 s troubou jsou dvouplášťová teplovzdušná (konvekční) kamna s ocelovým teplovodním výměníkem DSA, troubou a s vysoce estetickým obkladem v akumulačním mastku.

V těchto kamnech jsou kamna, kotel a trouba na pečení v jednom. Vše máte zabaleno do jednoho kompaktního tělesa. Tato krbová kamna výměníkem a s troubou tak využijete nejen jako stálý zdroj tepla, ale navíc si zde v troubě své pokrmy uvaříte, upečete nebo ohřejeteTeplo z topení tak využíváte i pro přípravu jídla.

Jedná se o typ kamen s teplovodním výměníkem do topení ústředního vytápění a ohřevu teplé užitkové vody.

Mastek je jako přírodní kámen velmi vhodný pro obklad kamen. Své jedinečné vlastnosti získal díky vysokému obsahu křemene a magnezitu. To zaručuje jeho vysokou tepelnou vodivost, chemickou odolnost a především tak žádanou akumulaci tepla. Teplo předává pomalu a rovnoměrně. Proto i v přestávce topení kamna stále ohřívají obytný prostor.

Vybavení a konstrukce kamen LA NORDICA TERMOROSSELLA PLUS FORNO D.S.A. 4.0 mastek

Tato dvouplášťová kamna mají vnitřní část z litiny (první plášť) a vnější externí část obklad z mastku (druhý plášť). Dvířka jsou litinová a součástí kamen je také vyjímatelný zásobník na dřevo.

Osvědčenou celolitinovou konstrukci s obkladem z mastku doplňuje ocelový teplovodní výměník s 18,5 litry vody, který vyplňuje celý spalovací prostor.

Vlastní výměník je svařen z oceli o síle 5 mm, který bezpečně odolá tlaku 6 barů. To je dvojnásobek maximálního provozního tlaku. Běžně se ale provozuje topná soustava na 1,5 – 1,8 baru. Ve výměníku je integrován dochlazovací vlnovec, který při poruše čerpadla vychladí horkou vodu v kamnech.

Ostatní díly na konstrukci jsou z litiny. Dvířka s pravoúhlou výstuhou pro dlouhodobou stabilitu, otočný rošt, plotna ale i celý podstavec – nic není ošizeno.

Pod roštem je velká nádoba na popel a zcela dole je zásuvka, která může sloužit při otevření a přikládání jako ochrana podlahy před žhavými uhlíky. Regulovaný primární vzduch jde pod rošt a pomáhá snadno roztopit i do studeného komín. Sekundární vzduch má regulaci nad přikládacími dvířky a je silně předehříván, aby hoření plynů nad palivem bylo co nejdokonalejší. Třetí (terciální vzduch) je veden zcela vzadu v ohništi nad palivem, okysličuje odcházející spaliny a ještě něco málo energie z nich „vytěží“. Proto mají kamna tak vysokou účinnost o hodnotě 86 % a velmi nízké emise CO2. Sklo zůstává čisté po dlouho dobu.

Podmínkou kvalitní funkce a dlouhodobé trvanlivosti výměníku je nutnost instalovat za kamna antikondenzační okruh. Potom lze garantovat v podstatě nezničitelnost výměníku od proreznutí.

Tepelný výkon do vzduchu 3,1 kW. Tepelný výkon do vody 8 kW. Obsah teplovodního výměníku 18,5 l.

Barevné varianty obkladu Mastek / Pergamena / Bordó vám pak poskytnou variabilitu při začlenění kamen do vašeho interiéru.

Návod ke stažení najdete zde.

Výhody kamen

 • varná litinová plotýnka
 • litinová konstrukce
 • smaltovaná pečící trouba o objemu 37 l (rozměr 300 x 330 x 370 mm)
 • bezpečnostní ochlazovací smyčka
 • automatická termostatická regulace hoření
 • objem výměníku 18,5 litrů
 • akumulace tepla
 • dvojí spalování s terciálním vzduchem
 • varianty obkladu z keramiky a mastku
Za příplatek:
 • adaptér externího přívodu vzduchu, průměr 120 mm (do mezipláště kamen)
 • chromovaný rošt do trouby (není v ceně kamen)
 • plech na pečení (v ceně kamen 1 ks)
 • modulo All Inclusive Universale D.S.A. – systém pro výrobu horké vody, digitální
 • elektronická řídící jednotka termoproduktů; 1 až 2 oběhová čerpadla; až 3 čidla

 

Můžete u nás poptávat také montáže kamen i stavby komínů.