kvalitní a účinný litinový sporák na topení dřevem a briketami - k topení, pečení a vaření - prosklené ohniště, kachlový obklad - smaltovaná trouba - barevná varianta bordó

Cena: 62 230 Kč vč. DPH
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 200 Kg

Rozměry: 845 x 1023 x 668 mm mm

Materiál: litina, kachle, smalt

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 8.4 kW

Vytápěná plocha: 80 - 186 m3 m3

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, délka polen 35 cm

Popis

Velmi kvalitní a vysoce účinný litinový sporák Nordica Regina 631 4.0 Maiolica Bordó na topení dřevem a dřevěnými briketami. Prosklené ohniště a masivní kachlový obklad. Velice populární sporák nejen na chaty a chalupy. Využijete jej na topení, smaltovanou troubu na pečení a velkou litinovou plotnu na vaření. Regulovatelný výkon sporáku v rozmezí od 4,0 kW do 9,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva. Účinnost sporáku je 87,1 %.

Také v barevné variantě Pergamena.

Masivní kachlový obklad

Takový obklad dodává sporáku krásný vzhled a stává se z něj také solitérní doplněk interiéru. Zároveň zvyšuje jeho akumulační schopnost.

Konstrukce topeniště, materiál

Topeniště je masivní celolitinové. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované a zaručují tak dlouhodobou životnost sporáku. Také všechna dvířka jsou z masivní litiny. Masívní konstrukci odpovídá samotná hmotnost sporáku 200 kg.

Pečící trouba, litinová varná plotna, kachlové boky

Pečící trouba o objemu 41 litrů je oboustranně smaltovaná. Její povrch je tak odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Kachlové boky sporáku tlumí sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu, čímž šetří místo a brání možnosti popálení při náhlém dotyku.

Vybavení, regulace

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu, nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby, a následně v zadní části do komínu. Regulace výkonu sporáku je pomocí dvou šoupátek pro primární a sekundární vzduch. Pod roštem je snadno odnímatelný popelník. Prostor pod troubou vám může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty. Ve spodní části je výsuvný úložný prostor na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku. Kolem celé plotny je praktické chromované madlo, které sporák zdobí a zároveň se dá využít pro odkládání a sušení utěrek, nebo také pro zavěšení krbového nářadí.

Napojení kouřovodu

Vývod pro napojení kouřovodu u sporáku Nordica Regina 631 4.0 Maiolica Bordó je napravo a může být nahoru nebo dozadu.

Příslušenství

Lze dokoupit chromovaný rošt do trouby (pro ještě lepší využití sporáku) v ceně 760 Kč vč. DPH.

Také je možné přiobjednat nerezovou nádobu o objemu 3,5 l pro ohřev vody (tzv. kamnovec) v ceně 1 580 Kč vč. DPH.