litinový sporák s kachlovým obkladem v barvě Bordó - topení, pečení, vaření i sušení - velké prosklení - velká smaltovaná trouba s teploměrem - VÝSTAVNÍ VZOREK

SLEVA!
Cena: 61 000 Kč vč. DPH
65 350 Kč
(cena snížena o 7 %, 4 350 Kč)
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 200 kg

Rozměry: 845 x 1023 x 668 mm mm

Materiál: litina, kachle, smalt

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 6.5 kW

Vytápěná plocha: 80 - 186 m3 m3

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Velmi kvalitní a vysoce účinný litinový sporák NORDICA REGINA 631 Maiolica Bordó na topení dřevem a dřevěnými briketami. Prosklené ohniště a masivní kachlový obklad. Velice populární sporák nejen na chaty a chalupy. Využijete jej na topení, smaltovanou troubu na pečení a velkou litinovou plotnu na vaření. Regulovatelný výkon sporáku v rozmezí od 4,0 kW do 9,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Masivní kachlový obklad

Takový obklad dodává sporáku krásný vzhled a stává se z něj také solitérní doplněk interiéru. Zároveň zvyšuje jeho akumulační schopnost.

Konstrukce topeniště, materiál

Topeniště je masivní celolitinové. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované a zaručují tak dlouhodobou životnost sporáku. Také všechna dvířka jsou z masivní litiny. Masívní konstrukci odpovídá samotná hmotnost sporáku 200 kg.

Pečící trouba, litinová varná plotna, kachlové boky

Pečící trouba o objemu 41 litrů je oboustranně smaltovaná. Její povrch je tak odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Kachlové boky sporáku tlumí sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu, čímž šetří místo a brání možnosti popálení při náhlém dotyku.

Vybavení, regulace

Sporák je vybavený mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odcházejí z topeniště rovnou pod plotnou do komínu, nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby, a následně v zadní části do komínu. Regulace výkonu sporáku je pomocí dvou táhel pro primární a sekundární vzduch. Pod roštem je snadno odnímatelný popelník. Další prostor pod troubou vám může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty. Ve spodní části je výsuvný úložný prostor na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku. Kolem celé plotny je praktické chromované madlo, které sporák zdobí a zároveň se dá využít pro odkládání a sušení utěrek, nebo také pro zavěšení krbového nářadí.

Napojení kouřovodu

Vývod pro napojení kouřovodu u sporáku NORDICA REGINA 631 Maiolica Bordó je napravo a může být nahoru nebo dozadu.

Příslušenství

Pro ještě lepší využití sporáku si můžete dokoupit chromovaný rošt do trouby. Také lze doobjednat další plech na pečení (v ceně sporáku je 1 ks), nerezovou nádobu o objemu 3,5 l pro ohřev vody (tzv. kamnovec) a výškově nastavitelný litinový rošt pro zmenšení topeniště (výkonu).

Výhody sporáku NORDICA REGINA 631 Maiolica Bordó

 • masivní kachlový obklad sporáku (akumulace)
 • vysoká účinnost 78,9 %
 • litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • celo-litinové topeniště, plotna a dvířka
 • smaltovaná trouba o objemu 41 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • ohřívací nebo sušící prostor pod troubou
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • barevné varianty Bordó nebo Pergamena

Můžete u nás poptávat také stavbu komínu.