krbová kamna Tala 11 s teplovodním výměníkem - výstavní vzorek

18 186 Kč vč. DPH
Množství:
Kód zboží:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 182 Kg

Rozměry: 1118x 628 x 436 mm

Materiál: ocel + keramika

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 10 kW

Výkon výměníku: 6 kW

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Více informací

Krbová kamna Romotop TALA 11 jsou ideální kombinací krbových kamen a teplovodního výměníku. Tato krbová kamna jsou díky své nízké spotřebě paliva a dlouhé životnosti konstruována jako hlavní zdroj vytápění objektu.  Krbová kamna navíc dosahují výborných parametrů pokud jde o hodnotu emisí a účinnost spalování.

Tato řada krbových kamen TALA nabízí zvýšený energetický užitek z topení. Dobrou konstrukcí topeniště je současně zachován základní požadavek na kamna – nerušený pohled do ohně přes čisté prosklení. Přebytek tepla je využíván teplovodním výměníkem, který je integrovaný přímo v topeništi kamen. Pomocí přívodu sekundárního vzduchu (kterým je sklo dvířek omýváno) tak nedochází k usazování nečistot. Regulace primárního a sekundárního přívodu vzduchu.

Teplovodní plášť – teplovodní výměník je realizován prostřednictvím dvojitého pláště na zádní stěně krbových kamen. Výměník je vybaven žebry pro usměrnění cirkulace otopné vody, žebra zároveň zvyšují pevnost výměníku. Výměník je zkoušen na přetlak 5 bar, dovolený provozní přetlak je 2,5 bar. Vstup a výstup do výměníku je realizován ve spodní části odnímatelným krytem. V horní části výměníku jsou instalovány dvě jímky pro teplotní čidla a ruční odvzdušňovací ventil. Pro snížení ztrát únikem tepla z výměníku do interiéru je výměník
tepelně izolován.

Šamotové desky topeniště, jimiž jsou krbová kamna vybavena, zajišťují vysokou teplotu ohniště, tím dokonalý průběh hoření a maximální předání tepla do teplovodního výměníku.

Kamna TALA 11 mají vyjímatelný rošt a popelník. V průběhu hoření propadává popel přes vyjímatelný rošt do popelníku. Rošt je vyroben z masivní litiny a popelník ve tvaru klasické zásuvky z pozinkovaného plechu.

Krbová kamna také mají systém samozavírání dvířek, kdy jsou dvířka krbových kamen pro vaši bezpečnost opatřena vratnou pružinou. Ta v případě opomenutí dvířka sama přivře (pružina je také demontovatelná).