Haas+Sohn - krbová kamna

Dva němečtí obchodníci – Wilhelm Ernst Haas senior a Wilhelm Ernst Haas junior (otec a syn) v roce 1854 kupují slévárnu. Úspěšně podnikají a továrnu ve městě Neuhoffnungshütten opouští první krbová a olejová kamna. Firma Haas+Sohn prosperuje desítky let, ale dědicové o rodinný majetek nejeví zájem. Po letech se sídlo firmy přesouvá do Rakouska, do okolí Salzburgu.

O několik stovek kilometrů dál dostávají v roce 1992 haly státního podniku Rukov naději na nový život. Vyrábělo se zde všechno možné, od tenzometrů po nábytek. Ale zakladatel firmy HAAS + SOHN Rukov, pan Ing. Václav Cintl starší, se rozhodl vsadit na jedinou kartu a z továrny v podhůří Lužických hor začala do celého světa putovat kamna, která byla technicky vždy o kus napřed. Kvalita je základem.

HAAS+SOHN Rukov je rodinnou firmou dodnes. S vlastním týmem konstruktérů, zázemím pro testováníoddělením pro výzkum a vývoj (v oblasti spalování tuhých paliv a konstrukce spalovacích komor). Společnost prošla v listopadu 2019 auditem ISO 9001 a 14001.