Stavba kachlových kamen

Tradičním kamnářským řemeslem je stavba kachlových kamen. Kachlová kamna jsou krásnou klasikou a stejně tak se uplatí i v moderním interiéru. Už tedy dávno neplatí, že kachlový krb je vhodný jen někam na chalupu. Dnešní moderní a kvalitní kachloví odpovídá těm nejnovějším trendům a lze z nich stavět také krby velmi moderní.

Kachlová kamna se opět dostávají do popředí při výběru druhu stavby krbu. Hlavní přednost kachlí je jejich schopnost ohřát místnost tzv. sálavým teplem. Toto teplo snižuje náklady na vytápění a je šetrnější k životnímu prostředí. A navíc blahodárně působí na tělo a psychiku člověka.

Kachlová kamna mohou mít vyšší tepelný výkon, který se hodí více do starších domů či chalup. Kamna mají akumulační hmotu, která během hoření teplo akumuluje a potom ho postupně sálá do místnosti. Kamna toto teplo uvolňuje rovnoměrně delší dobu, i po vyhasnutí ohně. Tepelný výkon se rozloží a také sníží, a to i na hodnotu vhodnou například pro dnešních nízkoenergetické stavby.

Variantou může být také stavba kachlového krbu s krbovou vložkou.

Spolupracujeme výhradně s kvalitními dodavateli kachloví. Tato kachloví dodavatelé vyrábějí obvykle přímo na míru dle požadavků jednotlivým klientům. Můžete si navíc vybírat z opravdu široké škály tvarů, barev, vzorů a kachlová kamna pak dokonale padnou do Vašeho interiéru.  Nezapomínejte však, že až po schválení projektu může kamnář zadat zakázku do výroby. Následně nějakou dobu trvá samotná výroba kachlí. Proto u stavby kachlových kamen počítejte s delším časem realizace.

Pokud je pro vás aktuální stavba kachlových kamen či kachlového krbu s krbovou vložkou, zdarma vám vypracujeme cenovou kalkulaci – nezávazně objednat cenovou kalkulaci. Při stavbě kachlových kamen samozřejmě dodržujeme všechny kamnářské postupy.

K nahlédnutí a inspiraci máme pro vás také galerii fotek.