Krby

Krby jsou součástí domů a lidských obydlí od nepaměti a výhody krbů si užíváme dodnes. Krby jsou oblíbeným zdrojem topení i místem pro vaření. A navíc posezení u krbu s plápolajícím ohněm má prostě své kouzlo.

V minulosti byly krby, nebo spíše otevřená ohniště, obvykle umístěny přímo ve středu hlavní místnosti. Kouř odcházel jen dírou ve stropě. Později pak, kvůli bezpečnosti, vývoji i změnám staveb, začali lidé stavět komíny. Pokrok se dále nezastavil ani u návrhu krbů. Rošty na dřevo pomáhaly lepšímu přístupu vzduchu a hoření, komíny odváděly kouř ven. Na konci 18. století už najdeme krb s tvarem, který kouř odváděl skvěle. Šlo o vysoký krb s nízkým topeništěm, který snížil riziko vzplanutí komína. To už dovolilo začlenit krb už do stavby domu. A komíny jsou nyní téměř nedílnou součástí každého domu.

Dnes už si můžete snadno pořídit krb téměř do jakékoli místnosti. Uzavřené topeniště významně zvýšilo bezpečnost provozu a účinnost topení. Rovněž stavební kamnářské materiály, kterými dnes krby obezdíváme, se stále vyvíjejí a vylepšují. Pracujeme samozřejmě výhradně s certifikovanými materiály od renomovaných výrobců.

Pokud chcete, aby součástí Vašeho interiéru byl krb, krbová kamna, případně potřebujete postavit komín, můžete nás kontaktovat zde.

Rádi Vám také zpracujeme bezplatnou cenovou kalkulaci i nákres stavby krbu ve Vašem interiéru na míru.

Pro klienty, kteří jsou ve fázi zahradních prací a zvelebování okolí domu, jsme připraveni navrhnout a postavit zahradní krb.

A v galerii fotografií se navíc můžete inspirovat krby, které jsme za naši více než 20 letou historii realizovali po celé ČR. Jsou zde pouze naše stavby, protože prezentovat se chceme jen vlastní prací.