O nás

o-nasHistorie

Jak to začalo

Naši společnost s názvem KRBY MORAVA s.r.o. jsme založili v roce 1999. Věděli jsme, že chceme stavět krby a v této branži zůstáváme stále. S tím, jak rostla poptávka po našich službách, jsme postupně rozšiřovali naše kamenné prodejny a působnost i do středních a severních Čech, Prahy a na jižní Moravu.

Krby, které jsme stavěli, tak najdete téměř na celém území České republiky. Jejich počet již překročil číslo 4 500 a najdete je jak v novostavbách, tak ve starších domech, kde probíhala rekonstrukce, případně renovace krbu.

Současnost

Co děláme

V dnešní době stavíme na klíč pro své klienty nejen krby, ale také krbová kamna, kachlová kamna i zahradní krby. Stavíme také nerezové komíny včetně zajištění revize.

Pracujeme s originálním zbožím výhradně od výrobce nebo výhradního dodavatele. V průběhu času a současně s vývojem technologií stále zdokonalujeme celý proces stavby i její logistiku. A dnes pro vás máme kamennou prodejnu v Ostravě se showroomem.

Současně se službami provozujeme i náš e-shop. Sami si můžete vybrat, jakou krbovou vložku nebo kamna, případně příslušenství, potřebujete. Naší práci rozumíme, víme, co je a co není dobré, a tak u nás najdete nabídku jen osvědčených výrobců a značek, se kterými máme dobré zkušenosti. Najdete zde krbové vložky, krbové vložky s výměníkem, krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, akumulační krby, sporáky na tuhá paliva, stavební materiál pro stavbu krbu a jiné příslušenství. Máme pro vás připraveny běžné i luxusní modely, typy nejlepší v poměru výkonu a ceny, nebo výrobky vyrobené dle nejnovějších ekologických norem. A naše sklady samozřejmě průběžně doplňujeme a dále rozšiřujeme sortiment.

S čím a jak pracujeme

Zdarma provádíme zpracování nákresu stavby zároveň s cenovou kalkulací. Vždy bereme do úvahy specifika daného místa určeného pro krb, komín či krbová kamna. Posoudíme tepelný výkon pro krb nebo kamna a můžeme navrhnout samotížné či nucené rozvody teplého vzduchu. Je pro nás samozřejmostí, že krby stavíme výhradně z kamnářských certifikovaných materiálů.

Neustále se školíme a vzděláváme, protože víme, že je to důležité. Nepodceňujeme vývoj. Pravidelně se vzděláváme, sledujeme moderní technologie na trhu i trendy ve stavbě krbu. Jsme také držiteli široké škály certifikátů. Jsme profesionálové i v tomto ohledu.

Od počátku si zakládáme na tom, že každému klientovi věnujeme individuální péči. Respektujeme dispozici v jeho prostoru pro budoucí krb nebo kamna. Nasloucháme jeho potřebám, přáním a představám v souvislosti se stylem bydlení nebo osobním vkusem. Naši klienti se pak pyšní jedinečnými krby originály, protože každý krb je námi navrhován na míru. Můžete se také spolehnout na to, že všechny stavby samozřejmě provádíme s ohledem na stávající vybavení v interiéru a nikdy si po sobě nezapomínáme uklidit.

O co je dnes zájem

K současným trendům patří akumulace, kdy se akumulační prvky starají o sálavé teplo. Oblíbené jsou jak akumulační krby, tak kamna s akumulací. Stejně tak vyhledávané jsou krbové vložky (nebo kamna) vhodné do pasivních a nízkoenergetických domů.

Kdo vám to postaví

Krby, zahradní krby, krbová kamna, krbové vložky a jejich napojení s obestavbou provádíme našimi týmy odborně proškolených kamnářů. Mají za sebou již roky praxe a cenné dlouholeté zkušenosti v tomto tradičním řemesle. Dostanete tak od nás záruku vysoké kvality a dlouhé životnosti postavených krbů. Pokud jde o stavby nerezových komínů, ty stavíme také my a samozřejmě opět v souladu se všemi normami. Není pro nás problémem ani vyvložkování komínu. Pro komín můžeme zajistit také revizi a jsme schopni zajistit záruční i pozáruční servis.

Na závěr

Postavili jsme tisíce staveb po celé České republice, zažili mnoho změn, překonali hodně překážek, objevili řadu příležitostí a poznali obrovské množství partnerů, se kterými je radost pracovat.

Stále reagujeme na často dynamické změny na trhu, ale neměnným zůstává fakt, že prezentovat se chceme jen naší poctivou prací. A tak například v naší Galerii si prohlížíte fotografie pořízené pouze z našich staveb.

Jsme tady pro vás rádi a velmi nás těší, že díky naší kvalitní práci se k nám klienti i po letech vracejí. Třeba s poptávkou na nový zahradní krb, nebo s přáním zrenovovat starší stavbu krbu, případně postavit nový komín. A některé z recenzí našich klientů si můžete přečíst zde.