SLEVA
kamna Aduro 1.4

moderní dánská krbová kamna - zabudovaná Aduro-tronic regulace - komfortní ovládání a malá spotřeba - zakulacené sklo - velký dřevník

SLEVA!
Cena: 50 949 Kč vč. DPH
53 630 Kč
(cena snížena o 5 %, 2 682 Kč)
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 81 kg

Rozměry: 1140 x 500 x 450 mm

Materiál: dřevo, ekobrikety

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 6 kW

Vývod kouřovodu: horní

Popis

Dánská krbová kamna ADURO 1.4. mají kruhovou konstrukcizakulacené sklo dvířek. Tím tento model maximalizuje možnost pohled na plameny ve spalovací komoře. Kulatý tvar kamen je vhodný také pro umístění do rohu v místnosti. Kamna Aduro 1.4 vyhoví i těm nejnáročnějším designovým požadavkům, která klade současné moderní bydlení. Navíc díky velkému dřevníku bude mít palivo do kamen vždy pohodlně po ruce. Kamna disponují zabudovaným Aduro-tronic regulátorem.

ADURO krbová kamna jsou konvekční kamna, tzn. teplo je distribuováno nejen sáláním, ale i cirkulací vzduchu, který se nasává a ohřívá v prostoru vnitřního a vnějšího pláště. Díky tomu tak kamna vytvářejí jednotnou teplotu v místnosti a zároveň to znamená, že je možné krbová kamna umístit o něco blíže hořlavým materiálům.

Vybavení a konstrukce kamen

Krbová kamna Aduro jsou zkonstruována s vysoce účinným systémem oplachu skla. Ten zabraňuje sazím usazovat se na skle a plní přitom funkci hlavního regulátoru výkonu. Terciální přívod vzduchu pro spalování dřevoplynů je samozřejmostí a je permanentní (bez potřeby regulace).

Krbová kamna mají primární přívod vzduchu (pod rošt) s Aduro-tronic regulátorem, sekundární přisávání (fungující i jako velice funkční oplach skla dvířek pro zajištění max. čistoty a bezvadného pohledu na plameny) a terciální přisávání (přívod předehřátého vzduchu z mezipláště přímo do plynů vycházejících z plamenů, což zajistí shoření plynů a vyšší účinnost kamen).

Aduro-tronic regulátor

Tento unikátní systém regulace přisávání primárního vzduchu (který je patentován společností Aduro) je velmi praktickou pomůckou. Za vás reguluje ovladač přisávání primárního vzduchu a zaručuje, že je v ideální pozici v každý daný okamžik. Vy pouze vložíte do krbových kamen suché dříví a aktivujete tuto automatickou pomůcku, která za vás obstará ostatní. Tento revoluční systém nepřináší výhody a pohodlí pouze pro vás, ale i pro životní prostředí. Tento systém kontroly přisávání vzduchu pracuje na mechanickém základě bez vnější potřeby energie (elektrické, baterie apod.).

Jednoduché ovládání / zvýšený komfort

Aduro-tronic pracuje za vás tak, že při každém rozpalování kamen nemusíte několikrát během prvních minut regulovat přívod vzduchu a spalování. Aduro-tronic regulátor aktivujete automaticky při otevření klapky primárního přívodu vzduchu kamen. Ten se nachází pod spalovací komorou. A o nic více se starat nemusíte. Klidně se usaďte do křesla a pozorujte krásnou hru plamenů. Aduro-tronic už sám bez vaší pomoci reguluje množství vzduchu vcházející do spalovací komory.

Minimální spotřeba paliva a ideální ekologické spalování

Špatné přisávání vzduchu do spalovací komory zapříčiňuje sníženou účinnost krbových kamen a významně větší spotřebu paliva. Testy uskutečněné v Dánském Technologickém Institutu prokázaly, že krbová kamna, která mají nesprávně nastavené přisávání vzduchu, spalují až o 40% více paliva než krbová kamna, která jsou vybavena automatickým systémem Aduro-tronic. A kromě maximálně hospodárného využití paliva je jednou z největších výhod systému Aduro-tronic to, že zajišťuje ideální a čisté spalování při minimální úniku pevných částic ve spalinách do ovzduší.

Všechna krbová kamna Aduro mají regulátor Aduro-tronic namontován již ve výrobě a cena krbových kamen jej již obsahuje, nic více nepřiplácíte.

Úplnou a unikátní novinkou je možnost pořízení přídavného systému Aduro Smart Response – je to jednotka se dvěma senzory, které komunikují bezdrátově s aplikací ve vašem telefonu nebo tabletu. Senzory sledují spalování a aplikace vás navádí, jak dokonale kamna ovládat.

Výhody kamen ADURO 1.4

  • čistý minimalistický design
  • vysoká účinnost 81,2%
  • trojí přívod vzduchu
  • velké sklo dvířek
  • patentovaný regulátor přívodu primárního vzduchu Aduro-tronic
  • spalování dřevoplynů
  • prostorné úložiště dřeva pod spalovací komorou
  • nízké emise
  • 5 let záruka (online registrace)

Krbová kamna Aduro pravidelně podstupují nestrannou, externí kontrolu kvality z dánského institutu ECOLABELLINGnorské kontrolní společnosti SINTEF. Kromě těchto kontrol byla do výroby zavedena dodatečná kontrola kvality. To vše dohromady zajišťuje vaši maximální bezpečnost a zaručuje nejvyšší možnou kvalitu výrobku.

Proto si společnost dovoluje nabídnout prodlouženou 5-ti letou záruku (pouze online registrace)Zákazník se sám zaregistruje na webových stránkách výrobce. Pro nasměrování do registračního formuláře klikněte na odkaz http://www.adurofire.com/warranty/. Zde zvolte Aduro wood burning stove. Následně žlutou šipku v černém kolečku. Všechny položky formuláře vyplňte do jednoho měsíce od zakoupení.

 

Můžete u nás také poptávat montáže kamen i stavby komínů.