SLEVA
DÁREK
kamna Aduro 1-4

moderní dánská krbová kamna - zabudovaná Aduro-tronic regulace - komfortní ovládání a malá spotřeba - zakulacené sklo - velký dřevník

SLEVA
Cena: 50 949 Kč vč. DPH
53 630 Kč
(cena snížena o 5 %, 2 682 Kč)
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 81 kg

Rozměry: 1140 x 500 x 450 mm

Materiál: dřevo, ekobrikety

Průměr kouřovodu: 150 mm

Výkon: 6 kW

Vývod kouřovodu: horní

Popis

Vynikající a vysoce kvalitní dánská krbová kamna ADURO 1-4 jsou vysoká kamna se zvýšeným topeništěm a velkorysým místem pro uskladnění dřeva. Zvýšená poloha topeniště vám umožňuje snadnější a komfortnější obsluhu kamen a přináší dokonalý výhled na plameny.

Kamna ADURO 1-4 mají kruhovou konstrukcizakulacené sklo dvířek. Tím tento model maximalizuje možnost pohled na plameny ve spalovací komoře. Kulatý tvar kamen je vhodný také pro umístění do rohu v místnosti. Kamna vyhoví i těm nejnáročnějším designovým požadavkům, která klade současné moderní bydlení. Navíc díky velkému dřevníku bude mít palivo do kamen vždy pohodlně po ruce. Kamna disponují zabudovaným Aduro-tronic regulátorem.

ADURO krbová kamna jsou konvekční kamna, tzn. teplo je distribuováno nejen sáláním, ale i cirkulací vzduchu, který se nasává a ohřívá v prostoru vnitřního a vnějšího pláště. Díky tomu tak kamna vytvářejí jednotnou teplotu v místnosti a zároveň to znamená, že je možné krbová kamna umístit o něco blíže hořlavým materiálům.

Vybavení a konstrukce kamen

Krbová kamna ADURO jsou zkonstruována s vysoce účinným systémem oplachu skla. Ten zabraňuje sazím usazovat se na skle a plní přitom funkci hlavního regulátoru výkonu. Terciální přívod vzduchu pro spalování dřevoplynů je samozřejmostí a je permanentní (bez potřeby regulace).

Krbová kamna mají primární přívod vzduchu (pod rošt) s Aduro-tronic regulátorem, sekundární přisávání (fungující i jako velice funkční oplach skla dvířek pro zajištění max. čistoty a bezvadného pohledu na plameny) a terciální přisávání (přívod předehřátého vzduchu z mezipláště přímo do plynů vycházejících z plamenů, což zajistí shoření plynů a vyšší účinnost kamen).

Aduro-tronic regulátor

Tento unikátní systém regulace přisávání primárního vzduchu (který je patentován společností ADURO) je velmi praktickou pomůckou. Za vás reguluje ovladač přisávání primárního vzduchu a zaručuje, že je v ideální pozici v každý daný okamžik. Vy pouze vložíte do krbových kamen suché dříví a aktivujete tuto automatickou pomůcku, která za vás obstará ostatní. Tento revoluční systém nepřináší výhody a pohodlí pouze pro vás, ale i pro životní prostředí. Tento systém kontroly přisávání vzduchu pracuje na mechanickém základě bez vnější potřeby energie (elektrické, baterie apod.).

Jednoduché ovládání / zvýšený komfort

Aduro-tronic pracuje za vás tak, že při každém rozpalování kamen nemusíte několikrát během prvních minut regulovat přívod vzduchu a spalování. Aduro-tronic regulátor aktivujete automaticky při otevření klapky primárního přívodu vzduchu kamen. Ten se nachází pod spalovací komorou. A o nic více se starat nemusíte. Klidně se usaďte do křesla a pozorujte krásnou hru plamenů. Aduro-tronic už sám bez vaší pomoci reguluje množství vzduchu vcházející do spalovací komory.

Minimální spotřeba paliva a ideální ekologické spalování

Špatné přisávání vzduchu do spalovací komory zapříčiňuje sníženou účinnost krbových kamen a významně větší spotřebu paliva. Testy uskutečněné v Dánském Technologickém Institutu prokázaly, že krbová kamna, která mají nesprávně nastavené přisávání vzduchu, spalují až o 40% více paliva než krbová kamna, která jsou vybavena automatickým systémem Aduro-tronic. A kromě maximálně hospodárného využití paliva je jednou z největších výhod systému Aduro-tronic to, že zajišťuje ideální a čisté spalování při minimální úniku pevných částic ve spalinách do ovzduší.

Všechna krbová kamna ADURO mají regulátor Aduro-tronic namontován již ve výrobě a cena krbových kamen jej již obsahuje, nic více nepřiplácíte.

Úplnou a unikátní novinkou je možnost pořízení přídavného systému Aduro Smart Response – je to jednotka se dvěma senzory, které komunikují bezdrátově s aplikací ve vašem telefonu nebo tabletu. Senzory sledují spalování a aplikace vás navádí, jak dokonale kamna ovládat.

Výhody kamen ADURO 1-4

  • čistý minimalistický design
  • vysoká účinnost 81,2%
  • trojí přívod vzduchu
  • velké sklo dvířek
  • patentovaný regulátor přívodu primárního vzduchu Aduro-tronic
  • spalování dřevoplynů
  • prostorné úložiště dřeva pod topeništěm
  • nízké emise
  • 5 let záruka (online registrace)

Krbová kamna ADURO pravidelně podstupují nestrannou, externí kontrolu kvality z dánského institutu ECOLABELLINGnorské kontrolní společnosti SINTEF. Kromě těchto kontrol byla do výroby zavedena dodatečná kontrola kvality. To vše dohromady zajišťuje vaši maximální bezpečnost a zaručuje nejvyšší možnou kvalitu výrobku.

Proto si společnost dovoluje nabídnout prodlouženou 5-ti letou záruku (pouze online registrace)Zákazník se sám zaregistruje na webových stránkách výrobce. Pro nasměrování do registračního formuláře klikněte na odkaz http://www.adurofire.com/warranty/. Zde zvolte Aduro wood burning stove. Následně žlutou šipku v černém kolečku. Všechny položky formuláře vyplňte do jednoho měsíce od zakoupení.

 

Můžete u nás také poptávat montáže kamen i stavby komínů.