AKCE 10 %
DÁREK
Hede 1D krbová kamna

odolná krbová kamna z ušlechtilé kamnářské oceli - s podstavcem na dřevo - menší hloubka - vhodná i do menších prostor - velká dvířka i sklo

SLEVA
Cena: 31 959 Kč vč. DPH
35 510 Kč
(cena snížena o 10 %, 3 551 Kč)
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 80 kg

Rozměry: 937 x 496 x 266 mm

Průměr kouřovodu: 130 mm

Výkon: 4 kW

Vytápěná plocha: 120 m3

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ne

Palivo: dřevo, ekobrikety

Popis

Elegantní a kompaktní krbová kamna HEDE 1D jsou velmi odolná kamna v provedení z ušlechtilé kamnářské oceli. Jsou to v krbová kamna s podstavcem, který zároveň slouží jako prostor pro skladování dřeva.

Tato kamna nezabírají mnoho prostoru, jejich hloubka je pouze 266 mm. Mají dvířka téměř přes celou šířku s velkým sklem, což poskytuje nádherný pohled do ohniště na hořící oheň.

Krbová kamna mají systém 3 přívodů vzduchu do spalovací komory. Primární vzduch – ovládací rukojeť šoupátka (hradítka) dole na dvířkách. Sekundární vzduch – ovládání nad dvířky kamen. Terciální vzduch – nenastavuje se, trvalý přívod vzduchu.

Primární vzduch vede hlavně ke spalování palivové substance na roštu, naproti tomu sekundární vzduch přispívá výlučně k úplnému vypálení (vyhoření) těkavých složek paliva v plamenech nad palivem. Proud sekundárního vzduchu slouží současně také k omývání skleněné tabulky a k chlazení. Terciální vzduch se stará o optimalizaci spalování.

V horní části spalovací komory je ještě systém 2 přepážek, tzv. deflektorů. První je vermikulitový deflektor (materiál vyzdívky kamen) a druhý je ocelový deflektor, umístěný nad vermikulitovým deflektorem.

Tato krbová kamna mají certifikaci dle evropské normy EN13240. Kamna mají velice účinné a čisté spalování. Také se mohou pochlubit britským certifikátem od britské vládní agentury Defra, která uděluje povolení k prodeji v hustě obydlených oblastech (města apod.), kde se kamna bez této certifikace jinak prodávat nesmějí.

Na plášť kamen je prodloužená záruka 5 let.

Výhody kamen HEDE 1D

  • ocel tloušťky 5 mm
  • rozsah výkonu 2 – 6 kW
  • energetická třída A+
  • vysoká účinnost 82,7 %
  • trojí přívod vzduchu
  • spalování dřevoplynů
  • velká spalovací komora – možné vkládat polena až 36 cm
  • vhodné i do menších prostor
  • horní i zadní odkouření

Manuál ke stažení zde.

 

Můžete u nás poptávat také stavbu komínu nebo i montáž kamen.