SLEVA NAVÍC
AKCE JOTUL
JOTUL F 602 ECO BP

praktická norská krbová kamna v černém laku - malá, výkonná, sálavá - moderní, čisté spalování - možnost externího vzduchu - s varnou plotýnkou

SLEVA
Cena: 26 800 Kč vč. DPH
31 990 Kč
(cena snížena o 17 %, 5 190 Kč)
Množství:
Dostupnost: Skladem
Parametry

Hmotnost: 86 kg

Rozměry: 637 x 320 x 540 mm

Materiál: litina

Průměr kouřovodu: 125 mm

Výkon: 4.9 kW

Vytápěná plocha: až 200 m3

Vývod kouřovodu: zadní, horní

Přívod externího vzduchu: ano

Popis

HISTORIE KAMEN Jotul F 602

Krbová kamna Jotul F 602 ECO BP jsou vylepšeným modelem z klasické řady F 602. Tato řada patří k nesmrtelným klasikům Jotulu a stále se drží na špičce prodeje. Design těchto kamen byl vytvořen koncem 30. let 20. století v architektonickém studiu Blakstad og Munthe-Kaas a vyzdoben sochařem Ørnulfem Bastem. Na svých malých nožkách stojí pevně po mnoho generací v domech a bytech po celém světě a jsou projektována tak, aby dobře sloužila ještě mnoha dalším generacím. A jejich ikonický design od roku 1940 nijak nestárne.

Model prošel řadou technologických úprav a vylepšení až do dnešní podoby s moderním čistým spalováním a možností připojení externího přívodu vzduchu. Za zmínku stojí i drobné estetické změny jako je nově logo na dvířkách s číslovkou 602 a zvýrazněný lev z boční strany.

SOUČASNÝ MODEL – nesmrtelný klasik v novém kabátě

Krbová kamna Jotul F 602 ECO BP jsou dokonale praktická norská kamna na dřevo s výraznou osobností a charakterem v černém laku. Velmi snadno se instalují, jsou vysoce účinná, a navíc obsahují praktickou plotýnku na vaření. Směle je můžeme nazvat malým velikánem – kamna Jotul F 602 ECO jsou kamna malá, ale velice výkonná a sálavá. Mají tradiční design, prosklená dvířka. Vnitřní desky i plášť kamen je z litiny, topeniště je bezroštové.

Kamna disponují kvalitním dvoustupňovým spalováním. Dvoustupňové spalování CB (clean burn) je spalování velmi ekologické a úsporné. Toto čisté spalování se zaměřuje na spálení kouřových plynů a prachových částic a jejich zplyňování. Přeměňuje až 90 % plynů a částic na teplo. Výsledkem je minimum kouřových emisí, prodloužení doby bez přikládání, zvýšení účinnosti hoření i snížení spotřeby paliva.

Kamna mají možnost připojení externího přívodu vzduchu (vhodné pro novostavby). Navíc si můžete ke kamnům objednat konvekční boční štíty pro utlumení sálání do boku. Snadné ovládání – regulaci vzduchu ovládáte jednou páčkou pod dvířky. Úchytka kličky dvířek je dřevěná.

Na horní desce kamen je litinová varná plotýnka, nově je možno dokoupit ještě druhou varnou plotýnku o průměru 125 mm místo horního vývodu kouřovodu.

Příslušenství na objednávku za příplatek: adaptér pro externí přívod vzduchu, druhá varná plotýnka o průměru 125 mm místo horního připojení kouřovodu, boční konvekční štít, plechová podložka (černý lak). Povrchová úprava této řady kamen je ve verzi černý lak nebo modročerný smalt.

Výhody kamen Jotul F 602 ECO BP (černý lak)

  • ikonický design norského architektonického studia
  • kvalitní litina
  • malá, výkonná, sálavá
  • čisté dvoustupňové spalování CB
  • vysoká účinnost 81 %
  • varná plotýnka
  • možnost připojení přívodu externího vzduchu
  • přídavné konvekční boční štíty nebo druhá varná plotýnka
  • snadné ovládání přívodu vzduchu
  • jednoduchá instalace

Kamna splňují také novou normu Ecodesign 2022 pro kamna na pevná paliva.

A navíc – 25letá záruka poskytovaná společností Jøtul AS zdarma. Po zakoupení svá kamna sami zaregistrujete. Podrobnosti a registrace zde: záruka Jotul 25 let