Krb – moderní a praktický doplněk do vaší domácnosti

10.8.2016

Krb je pomocníkem v domácnosti

Vlastníte rodinný domek nebo zatím jen plánujete jeho stavbu a uvažujete nad pořízením krbu? Krb je skvělým pomocníkem do domácnosti, protože působí nejen zajímavě z designového hlediska, ale také se u něj zahřejete a budete ho moci využít jako alternativní zdroj pro vytápění. Krby ale nacházejí využití nejen v samotných domácnostech, často se totiž instalují třeba na terasu nebo jako součást pergoly. Nezřídka také majitelé rodinných domů budují zimní zahradu, která přímo vybízí pro umístění krbových kamen.

Krbová kamna nebo krbová vložka

Zda si pořídit krbová kamna nebo krbovou vložku, to už je většinou jenom otázkou vkusu. Krbová kamna stojí samostatně v místnosti, zatímco krbová vložka je instalovaná jako stavební součást domu. Majitelé moderních domů se častěji rozhodují pro krbovou vložku, protože je vhodnější v případě montáže rozvodů vzduchu do více místností v domě. V nabídce krbových kamen ale rozhodně najdete i taková, která se svým designem hodí do domácností zařízených dle aktuálních trendů a podpoří kouzlo interiéru, který jste zvolili.

Jestliže si prohlížíte krby na internetu nebo v katalogu, mělo by pro vás být rozhodujících několik faktorů. Tím prvním je samotný vzhled krbu a jeho napojení na komín. Obzvlášť jestliže bydlíte v rodinném domku, kde už třeba krb používáte a chcete ho pouze vyměnit, je důležité, aby se i nový krb na dané místo dobře hodil a aby jeho parametry odpovídaly stávajícímu komínu. Dále je podstatný výkon krbu. Moderní novostavby jsou dnes většinou perfektně zaizolované a příliš výkonný krb může místnost přetápět. Vytápění takovým krbem pak není efektivní.

Vybírejte z moderních i tradičních krbů

Na našich webových stránkách máte na výběr z celé řady produktů. Kromě klasických krbových vložek a kamen zde zakoupíte také krbové vložky či kamna s výměníkem, které lze napojit na celý systém vytápění. Dlouhodobě se specializujeme na stavbu krbu na přání klientů. Kromě krbů stavíme také komíny Schiedel. Umíme dodat komínové systémy, kouřovody a další nezbytné příslušenství.