Krbová kamna jako dekorace i zdroj tepla

26.8.2015

Krb či krbová kamna představují moderní řešení Szymanski5pro vytápění do většiny rodinných domů. Nejenže jsou účinným zdrojem tepla, ale zároveň slouží jako pěkná dekorace, jelikož v domácnosti dokáží navodit příjemnou relaxační atmosféru. Poradíme vám, jaká kamna si pořídit, abyste s nimi byli na 100 % spokojeni. Současným hitem jsou krbové vložky s výměníkem, které je možné napojit téměř na jakýkoliv systém vytápění.

Moderní krb do vašeho rodinného domu

Stále více populární krbová vložka s výměníkem je alternativou ke krbovým kamnům, která lze rovněž napojit přímo na vytápění celého rodinného domu. Krbová vložka je v porovnání s tradičním otevřeným krbem uzavřená. Oheň je zde oddělený sklem a dosahuje výrazně vyšší účinnosti při vytápění než klasický krb.

Získané teplo lze dále rozvádět po rodinném domě – buď vzduchem nebo do ústředního či podlahového topení. Toto napojení spolu s komfortním rozvodem zajistí již zmíněný výměník. Krbová vložka je moderním interiérovým řešením. Často ji volí lidé v nadčasově vybavených domácnostech, kteří se nechtějí vzdát kouzelné atmosféry s krbem.

S krbovými vložkami s výměníkem se též běžně setkáte v nízkoenergetických a pasivních domech, které jinak využívají k vytápění elektrokotle nebo tepelná čerpadla. Výběr krbové vložky byste měli však promyslet již při stavbě domu, jelikož je nutné jejímu designu přizpůsobit komín. Ideální tedy je, pokud máte krbovou vložku vybranou už tehdy, když začínáte stavět. Rozhodující jsou také celkové technické parametry domu – zda se jedná o dům z cihel, montovaný dům nebo o dřevostavbu.

Krbová vložka zajistí pohodovou atmosféru

U nás si můžete objednat moderní krbová kamna i krbové vložky. Nezávazně pro vás připravíme cenovou nabídku. Neváhejte a navštivte naše webové stránky www.krbymorava.cz.