Krbová kamna zútulní každý interiér

29.5.2016

Krbová kamna jsou oblíbeným interiérovým doplňkem. Mají nejen dekorativní charakter, ale jejich využití je i velmi praktické, jelikož se dají použít jako alternativní zdroj tepla vedle kotle na dřevo, uhlí, plyn či elektřinu. Díky krbovým kamnům tak můžete během zimních měsíců ušetřit a snížit energetickou náročnost svého rodinného domu. Instalují se jak do novostaveb, tak do starších domů, kde může být umístění krbových kamen i předmětem rekonstrukce vašeho bydlení.

Jak si vybrat správná krbová kamna

Na trhu se dnes nabízejí krbová kamna v celé škále atraktivních variant. Můžete vybírat mezi moderním a tradičním designem. Důležité je zvolit taková kamna, která se vám budou na pohled líbit a která se budou hodit do vašeho interiéru. Dále je také potřeba, aby měla dostatečnou výhřevnost. Ačkoliv u nových domů se často řeší spíše opačný problém, a to že si majitel pořídí příliš výkonná krbová kamna a pak musí během vytápění větrat. Proto v naší nabídce najdete také krbová kamna s nízkým tepelným výkonem, vhodná i do nízkoenergetických nebo pasivních domů.

Při výběru krbových kamen byste proto vždy měli nahlédnout do projektové dokumentace ke svému rodinnému domu, z níž už snadno odvodíte přesnější parametry, které by měly být pro pořízení kamen rozhodující. Ať už máte přízemní, podkrovní nebo patrový domek, vždy pečlivě uvažujte nad umístěním krbových kamen, jelikož je nemůžete dát kamkoliv. Kamna vyžadují komín a je potřeba zajistit, aby byl vhodně umístěn a měl odpovídající parametry. Je nutno pečlivě dbát také na vzdálenost kamen od hořlavých materiálů v interiéru (podlaha, dveře, nábytek apod.). Pod kamna je nutné dát rovnou podložku ve formě dlažby, nebo odpovídajícího podkladového skla. 

Pořízení krbových kamen

Moderní i tradiční krbová kamna od celé řady prověřených výrobců na vás čekají na webových stránkách specializované prodejny Krby Morava. Kromě samotného katalogu můžete samozřejmě navštívit i kamenný obchod v Ostravě, nebo v Českých Budějovicích a zde si přímo nechat poradit s výběrem vhodného produktu. Přes internet si však můžete nechat udělat nezávaznou cenovou nabídku.