Krbová kamna zútulní každý interiér

29.5.2016

Krbová kamna jsou oblíbeným interiérovým doplňkem. Krbová kamna také přirozeně zútulní každý interiér. Mají nejen dekorativní charakter, ale jejich využití je i velmi praktické. Můžete je využít jako alternativní zdroj tepla vedle kotle na dřevo, uhlí, plyn či elektřinu. Díky krbovým kamnům tak můžete během zimních měsíců ušetřit a snížit energetickou náročnost svého rodinného domu. Kamna běžně instalujeme jak do novostaveb, tak do starších domů. Tam může být umístění krbových kamen i předmětem rekonstrukce vašeho bydlení.

Jak si vybrat správná krbová kamna

Na trhu se dnes nabízejí krbová kamna v celé škále atraktivních variant. Můžete si vybírat mezi moderním a tradičním designem. Snadno si pak zvolíte taková kamna, která se budou líbit vám a zároveň se budou hodit i do vašeho interiéru. Dále je také potřeba, aby měla vhodnou dostatečnou výhřevnost. Ačkoliv u nových domů se často řeší spíše opačný problém. Tedy to, že klient podcení výkonnost kamen a pořídí si zbytečně výkonná krbová kamna. Pak totiž během topení musí větrat. I s ohledem na tento fakt najdete v naší nabídce také krbová kamna s nízkým tepelným výkonem. Ta jsou navíc vhodná také do nízkoenergetických nebo pasivních domů.

Při výběru krbových kamen proto vždy nahlédněte do projektové dokumentace ke svému rodinnému domu. Z ní si pak odvodíte přesnější parametry, které budou pro pořízení kamen rozhodující. Ať už máte přízemní, podkrovní nebo patrový domek, vždy pečlivě uvažujte nad umístěním krbových kamen. Kamna totiž nemůžete dát jen tak kamkoli. Kamna totiž také vyžadují komín na odvod spalin. A musíte zajistit, aby komín měl vhodné umístění i s odpovídající parametry. Také pečlivě dbejte na vzdálenost kamen od hořlavých materiálů v interiéru jako je podlaha, dveře, nábytek apod. Pod kamna je nutné dát rovnou podložku ve formě dlažby, nebo odpovídajícího podkladového skla.

Pořízení krbových kamen

Kromě nesporného užitku krbová kamna prostě zútulní každý interiér. Moderní i tradiční krbová kamna od celé řady prověřených výrobců na vás čekají na našich webových stránkách. Můžete samozřejmě navštívit i kamenný obchod s vystavenými modely i funkčními krby v Ostravě. Tady vám rádi poradíme s výběrem vhodného produktu nebo si rovnou on-line požádejte o zpracování nezávazné cenové nabídky.