Krby svědčí každému interiéru

6.9.2016

Krb se hodí do každé domácnosti. Pokud máte rodinný dům nebo je v plánu jeho stavba, jistě oceníte tento kvalitní designový kousek, který se stane vaším nenahraditelným pomocníkem. Skvěle podtrhne celkový design domu či bytu a zároveň bude sloužit jako alternativní zdroj tepla. Krby si lidé často instalují do svých domů jako přídavný náhradní zdroj topení, ale v zimních měsících pak u krbu s rodinou tráví dlouhé večery.

Krbová kamna

Krbová kamna patří mezi velmi oblíbenou variantu vytápění domů. Správně zvolená kamna se hodí do i nízkoenergetických domů. S ohledem na rozličné požadavky klientů se snažíme každému vyhovět. Hlavní roli hraje jak zázemí, kde budou krbová kamna umístěna, tak i styl majitelů domu, který může být velmi specifický. Pro milovníky rustikálního nábytku máme typická krbová kamna klasického stylu. Pro vyznavače moderny jsou zase k dispozici moderní kamna, a to i s rohovým prosklením, která dodají místnosti její osobitý vzhled. Některá krbová kamna jsou dokonce vybavena plotnou na vaření. Prvotřídní kamna se postarají o romantiku i teplo domova a díky vysoké účinnosti sníží spotřebu dřeva. V zimních měsících pak tento zdroj tepla ocení i vaše peněženka, rapidně se totiž sníží vaše energetické náklady. Kamna musí být odborně napojená na stávající komín, ale s profesionálními firmami, které znají dobře své řemeslo se jedná o vcelku rychlou práci a díky tomu se těší velkému zájmu našich zákazníků. Není zde potřeba provádět výraznější stavební práce, jako je tomu například u kompletní obestavby krbové vložky.

Jak na výběr krbu?

Výběr správného krbu si žádá dostatek času na rozmyšlenou. Tuto dominantu místnosti nebudete měnit zdaleka tak často, jako spotřebiče ve Vaší domácnosti. Díky široké nabídce si vybere opravdu každý. Nejnutnější otázka, kterou je třeba si položit je ta, zda chceme zvolit krbová kamna nebo krbovou vložku. Každá z variant má své pro i proti. Dalším důležitým aspektem, který je třeba zohlednit je výkon kamen. Pořídit si krbová kamna s vysokým tepelným výkonem do malé místnosti není zrovna moudré. V takovém případě byste byli nuceni při vytápění místnost příliš větrat s čímž by byly spojené vyšší náklady na provoz.