Krby s výměníkem zajistí teplo domova

27.10.2016

Pokud se rozhodnete pro kvalitní krb s výměníkem na teplou vodu, jistě neuděláte chybu. Tyto krby s výměníkem patří v současné době mezi hlavní trendy probíhající topné sezóny. Uživatelé se většinou pro krb s výměníkem rozhodnout tehdy, zvolí-li si typ zděného krbu a chtějí tak využívat napojení do radiátorů, nacházejících se i v ostatních místnostech bytu či domu. Nespornou výhodou těchto krbů s výměníkem je to, že teplo lze pohodlně regulovat právě pomocí radiátorů v jednotlivých místností v domě.

Proč zvolit krbové vložky s výměníkem?
Krbová vložka je propojena s topným systémem, který se nachází ve vašem domě. Může se jednat například o bojler, akumulační nádrž nebo podlahové vytápění. Výjimku netvoří ani napojení na různá topení, která se nachází v jednotlivých místnostech. Nabízíme krbové vložky různých velikostí a druhů prosklení. Například vám můžeme nabídnout rovné, rohové nebo průhledové prosklení. Různé velikosti našich vložek vám zajistí dokonalou variabilitu, díky které si můžete vybrat právě takovou krbovou vložku, která vám bude dokonale vyhovovat. Různé typy krbových vložek s výměníkem se hodí pro nízkoenergetické i pasivní typy staveb. Pro správný výběr krbové vložky, je nutné zohlednit hned několik zásadních údajů. Jedná se například o parametry komínu, design a tepelný výkon. Nesmíte opomenout ovšem ani technické parametry, jakými jsou velikosti jednotlivých místností a technické parametry domů. Rozdíly jsou mezi dřevostavbami, montovanými domy a standardními zděnými domy.

Krby s výměníkem působí stylově
Krby s výměníkem jsou velmi praktické, funkční a také mohou být stylové. Postarají se dokonale o celkový design vaší místnosti, ve které se krb nachází, ale budou také plnit důležitou funkci rozvádění tepla po celém domě. Mezi velmi oblíbené krby patří ty, které jsou s rohovým prosklením ať už v rohu místnosti nebo čelně na stěně, nebo také velké a masivní zděné krby s velkým čelním prosklením, do kterých se dají použít i větší polena.