Krbové vložky s výměníkem ocení každý

18.11.2016

Krbové vložky s výměníkem na teplou vodu, se v poslední době těší velkému zájmu veřejnosti. Krb s výměníkem volí zejména ti zákazníci, kteří si chtějí zajistit teplo do jednotlivých místností pomocí napojení krbové vložky na radiátory. O topné sezóně budete za tento rozvod tepla do jednotlivých místností rozhodně vděční. Krbové vložky s výměníkem, které jsou na vodu, lze v současné době pořídit ve velmi širokém spektru designů. Můžete si pořídit různorodé typy prosklení, a to například rohové, průhledové či rovné a také velkoformátové. Variabilita velikostí krbových vložek vám zajistí možnost výběru té správné vložky, která se bude hodit svými rozměry přesně do vašeho interiéru. Mnoho typů krbových vložek se hodí i do nízkoenergetických nebo dokonce pasivních domů.

Krbové vložky s výměníkem

Jelikož je krbová vložka s výměníkem propojena s topným systémem, který se nachází ve vašem domě, můžete ji pohodlně napojit na jakýkoliv druh zařízení. Může se jednat například o bojler, podlahové vytápění nebo akumulační nádrž. Krbové vložky s výměníkem si zamilujete zejména díky tomu, že obezdívka se dá vytvořit dle Vašich požadavků na míru, v designu, který se hodí do jakékoliv místnosti, kterou nevšedně obohatí. Krby s výměníkem jsou poté jedním slovem stylové, funkční a tvoří také velmi praktický rozvod tepla po celém bytě či domě. Mezi velmi populární krby s výměníkem patří především jednoduché, rovné obezdívky a také ty, které se dají umístit do rohu místnosti. Pokud se budete u výběru krbu s výměníkem zdráhat, nebo si nebudete jisti jak bude nakonec obezdívka ve finále vypadat, můžete využít zadání poptávky 3D vizualizace vašeho krbu přímo na našich webových stránkách.

Na co si dát pozor při výběru krbové vložky s výměníkem?

Pokud se rozhodnete investovat do krbové vložky s výměníkem, je potřeba také zohlednit hned několik zásadních aspektů. Jedním z nich jsou parametry vašeho komínu, dále tepelný výkon a také neméně důležitý design. Zhodnotit také musíte technické parametry domu a jeho velikost. Mezi nízkoenergetickými domy, montovanými a klasickými domy je totiž značný rozdíl. Také je nutné dobře naplánovat propojení krbové vložky na stávající nebo plánovaný systém. Většina krbových vložek s výměníkem je vybavena dochlazovací smyčkou, která Vám zaručí správné fungování krbu v topném systému. K takovýmto krbovým vložkám je také možné dodat záložní zdroj jako dodatkové příslušenství.

Po zohlednění všech technických parametrů a výběru designu již nic nebude bránit instalaci krbu do vašeho domu.