Krbové vložky s výměníkem jsou výhodným zdrojem tepla

25.10.2018

Všichni víme, že krb dokáže dotvořit tu nejpříjemnější atmosféru v jakémkoli pokoji. Tohle ale není jeho jediná výhoda – spočítejte si, kolik ušetříte, když budete topit dřevem či jiným tuhým palivem! V dnešní době, kdy se energie neustále zdražují je pořízení topení formou krbové vložky s výměníkem tou nejlepší volbou v případě, že chcete využívat i případné akumulační nádrže nebo podlahové topení.

Krbové vložky s výměníkem jsou výhodným zdrojem tepla.
Tyto vložky mají prosklená dvířka, díky kterým je teplo propouštěno do místnosti a zároveň jimi můžete přikládat. A co teprve ten pohled do praskajícího ohně. Na večerní romantiku jako stvořený! V dnešní době jsou na trhu již i krby prosklené ze všech stran – což tento příjemný pohled ještě umocní. Každý, kdo má doma krb vám řekne, jak je příjemné se sejít večer s rodinou u tepla krbu a strávit příjemné chvíle.

Jaké jsou její výhody oproti otevřeným krbům?
Krbová vložka s výměníkem je  složitější zařízení na instalaci a proto je vhodné tuto práci přenechat odborníkům.  Oproti klasickým otevřeným krbům je účinnost výrazně vyšší. Vytopí vám pohodlně i velkou část domu. Jejich dvířka zároveň zabraňují unikání prachu a kouře do místnosti, jako je tomu u otevřených krbů. Jednoduše řečeno – krbová vložka je o dost bezpečnější než otevřený krb. Jejich prosklení je variabilní – jako například rovné, rohové, průhledové a spousty dalších.

Jak vybrat tu správnou krbovou vložku?
Navíc krbovou vložku můžete propojit s topným systémem, jež máte ve vašem domě zaveden – a to jak podlahové vytápění, akumulační nádrž, bojler či topení pomocí radiátorů. Při výběru krbové vložky s výměníkem je třeba ji přizpůsobit velikosti místnosti, kam ji budete umisťovat, dále je třeba zohlednit tepelný výkon, její design, parametry komínu a technické parametry vašeho domu. V tomto případě je nezbytné nechat si zpracovat projekt od topenářské firmy, která zohlední všechny potřebné parametry a vypočítá tepelný výkon, který je potřeba. Krbová vložka bude poté přesně odpovídat Vašim individuálním podmínkám.
Dopřejte si tu nenahraditelnou romantiku a zvuk praskajícího dřeva, který prostě nic nenahradí!